Programul meciurilor din turul 2 al Cupei României

79

Departamentul Competiții a realizat împerecherea echipelor pe baza criteriului geografic în al doilea tur al fazei naţionale a Cupei României, ediția 2020-2021.

Duelurile programate marți, 22 septembrie, de la ora 16:30, sunt următoarele:

FC Unirea Dej – ACS Unu Fotbal Club Gloria
CSM Sighetu Marmaţiei – CS Sportul 2007 Şimleu Silvaniei
CSC Sânmartin – CS Luceafărul Oradea
CS Crişul Chişineu Criş – CS Şoimii Lipova
CS Gloria Lunca-Teuz Cermei – ACS Progresul Pecica
ACS Pobeda Stár Bisnov – CSC Dumbrăvița
CSC Ghiroda şi Giarmata Vii – CS Hunedoara
CS Unirea Ungheni 2018 – AFC Odorheiu Secuiesc
ACS Industria Galda – AFC Unirea 1924
CSO Cugir – ACS Viitorul Şelimbăr
CS Viitorul Dăeşti – ACS Flacăra Horezu
CS Sporting Roşiori 2008 – CSM Alexandria
ACS Unirea Bascov – ACS Vediţa Coloneşti M.S.
ASC Olimpic Zărneşti – ACS SR Municipal Braşov
AS FC Pucioasa – CSM Flacăra Moreni
AFC Metalul Buzău – CS Blejoi
CSA Steaua Bucureşti – SC Popeşti-Leordeni
CS Tunari – CS Afumaţi
AS FC Agricola Borcea – ACS Înainte Modelu
CS Victoria Cumpăna – CSA Axiopolis Sport Cernavodă
ACS Recolta Gheorghe Doja – CS Făurei
ACS Dacia Unirea Brăila – CS Viitorul Ianca
ACS Suporter Club Oţelul Galaţi – CSM Focşani 2007
ACS Hușana Huși – CS Sporting Lieşti
CSM Bacău – ACSM Ceahlăul Piatra Neamţ
CSM Paşcani – CS Ştiinţa Miroslava
ACS Şomuz Fălticeni – CSM Bucovina Rădăuţi
ACSO Filiași merge în turul 3 după ce în partida din care urma să fie desemnat adversarul din turul 2, CSM Jiul Petroşani – CS Gilortul Târgu Cărbuneşti, ambele echipe au fost eliminate din competiție prin decizia Comisiei de Disciplină și Etică.

În primul tur, disputat pe 9 septembrie, s-au înregistrat următoarele rezultate:

ACS Minerul Costeşti – CS Viitorul Dăeşti 0-5
CS Jiul Rovinari 2016 – ACSO Filiaşi 0-3*
CSM Jiul Petroşani – CS Gilortul Târgu Cărbuneşti – partida nu s-a disputat, ambele echipe au pierdut la masa verde în urma deciziei Comisiei de Disciplină și Etică
Club Sportiv Municipal Deva – CSC Ghiroda şi Giarmata Vii 0-1
ACS Pobeda Stár Bisnov – ACS Fortuna Becicherecu Mic 4-2
ACS Poli Timişoara – CS Gloria Lunca-Teuz Cermei 4-6
CS Sportul 2007 Şimleu Silvaniei – SCM Zalău 8-7
CS Universitatea Alba Iulia – AFC Unirea 1924 3-5
CS Sănătatea Servicii Publice Cluj-Napoca – FC Unirea Dej 2-4
CS Arieşul Mihai Viteazu – ACS Industria Galda 0-3*
CS Unirea Ungheni 2018 – ACS Sticla Arieşul Turda 4-1
AFC Odorheiu Secuiesc – CSM Avântul Reghin 2-0
ACS KSE Târgu Secuiesc – ACS SR Municipal Braşov 4-6
ASC Olimpic Zărneşti – ACS Olimpic Cetate Râşnov 1-0
AS Gloria 2015 Corneşti – AS FC Pucioasa 0-3*
SCM Dunărea 2020 Giurgiu – CS Sporting Roşiori 2008 1-7
CSA Steaua Bucureşti – CS Baloteşti 6-0
ACSM Olteniţa – AS FC Agricola Borcea 0-3*
AS Înfrăţirea Jilavele – ACS Recolta Gheorghe Doja 1-3
CSM Râmnicu Sărat – AFC Metalul Buzău 1-2
CS Victoria Cumpăna – CS Poseidon Limanu-2 Mai 3-0*
CS Medgidia – CSA Axiopolis Sport Cernavodă 0-3*
Flacăra Mihail Kogălniceanu – ACS Dacia Unirea Brăila 0-4
ACS Victoria Traian – CS Făurei 0-3*
CSM Vaslui – ACS Hușana Huși 0-5
CSL Victoria Gugeşti – CS Sporting Lieşti 0-4
AFCS Viitorul Curiţa – CSM Bacău 0-4
CSM Paşcani – FC Ozana Târgu Neamț 3-0*
CS Dante Botoşani – ACS Şomuz Fălticeni 0-3
SC Olimpia MCMXXI Satu Mare – CSM Sighetu Marmaţiei 0-1
*Meciuri al căror rezultat a fost stabilit prin deciziile Comisiei de Disciplină şi Etică din 16.09.2020