Sorana Cîrstea, două victorii într-o singură zi la Nurnberg!

765

Parcurs de senzație pentru Sorana Cîrstea, 29 de ani, la turneul WTA de la Nurnberg. Sportiva legitimată la CSM București s-a calificat în sferturile de finală ale competiției după două victorii într-o singură zi! În primul joc, Sorana a trecut de belgianca Kirsten Flipkens, 33 de ani, locul 59 WTA, în două seturi, scor 7-6, 6-2, după o oră și 47 de minute de joc.

La doar câteva ore după meciul cu Flipkens, Sorana Cîrstea a revenit pe teren pentru meciul din „optimi” cu Laura-Ioana Andrei Paar. Sorana a trecut de Laura-Ioana Andrei Paar, 30 de ani, locul 301 WTA, în trei seturi, 6-4, 6-7, 6-0, obținând astfel biletul pentru sferturile de finală ale turneului de la Nurnberg. Sorana va juca în „sferturi” împotriva Ninei Stojanovic, Serbia, 22 de ani, locul 247 WTA.