Rezultatele primei faze a Cupei României, ediția 2019-2020

91

Aucfost programate partidele din prima fază națională a Cupei României, ediția 2019-2020.

ACS Ajax Botoroaga – CS Sporting Roșiori 2008 5-3
AS Recolta Gura Șuții – CS Real Bradu 1-2
CS Minerul Costești – ACS Unirea Bascov 2-1
CSM Slatina – ACS Vedița Coloneşti MS 1-3
CS Cârcea – CS Strehaia 2-0
AS Unirea Crușeț – CS Inter Petrila 0-5
LPS Cetate Deva – CS Hunedoara 0-9
AFC Voința Lupac – CSM Lugoj 6-3
CS Millenium Giarmata – CSC Ghiroda și Giarmata Vii 1-2
CS Avântul Periam – ACS Progresul Pecica 1-2
CS Măgura Cisnădie – ACS FC Avrig 3-2
Voința Stremț – AFC Unirea 1924 0-5
CS Ocna Mureș – ACS Industria Galda 0-2
CSC Sânmartin – AFC Unirea Tășnad 8-2
SC Olimpia MCMXXI Satu Mare – SCM Zalău 2-3 dp
CS Florești – CS Iernut 4-2
CS Unirea Ungheni 2018 – ACS MSE Târgu Mureș 12-2
ACS Dumitra – ACS Unu Fotbal Club Gloria*
Progresul Șomcuța Mare – FC Unirea Dej 2-6
AFC Viitorul Albești – ASMS ACS Sănătatea Darabani 3-9
CSO Viitorul Liteni – ACS Șomuz Fălticeni 4-3
AS Unirea Mircești – CSM Pașcani 6-2
AS Bradu Borca – ACSM Ceahlăul Piatra Neamț*
CSM FC Vaslui – AS Viitorul Curița 1-4
AS Avântul Zărnești – ACS Mausoleul Mărășești*
CS Gheorgheni – AFC Odorheiu Secuiesc 0-7
ACS FC Păpăuți – ACS KSE Târgu Secuiesc 1-3 dp
CS Viitorul Ianca – ACS Sportul Chiscani 5-0
ACS Universitatea Dunărea de Jos Galați – CS Sporting Liești 4-1
CSM Râmnicu Sărat – CS Făurei 1-2
ACS Pescărușul Sarichioi Junior – CS Medgidia 2-1
Bărăganul Ciulnița – AS FC Agricola Borcea 2-1
CSA Steaua București – CS Mihai Bravu 8-0
AS Vulturii Pasărea – ACS Viitorul Domnești*
CS Blejoi – CSM Flacăra Moreni 0-2 dp
AS FC Precizia Săcele – AFC Hărman 2-1
ACS Mostiștea Ulmu – ACSM Oltenița*
CS Victoria Cumpăna – CSA Axiopolis Sport Cernavodă 6-0

Echipele îngroșate s-au calificat mai departe.
*Partidele nu s-au disputat, echipa care merge mai departe urmând a fi stabilită prin decizia Comisiei de Disciplină.

Faza a doua națională se va disputa pe 14 august 2019.