Programul turului trei al fazei naționale a Cupei României, ediția 2021-2022

145

Miercuri, 25 august, de la ora 17:30, sunt programate meciurile din cel de-al treilea tur al fazei naţionale a Cupei României, sezonul 2021-2022.

Ultimele două calificate în acest tur al competiţiei vor fi desemnate miercuri, 18 august, când se vor disputa meciurile Pescăruşul Sarichioi – AFC 1919 Dacia Unirea Brăila şi Progresul 1944 Spartac – CSA Steaua.

În conformitate cu decizia Comitetului Executiv al FRF din 1 octombrie 2020, în ceea ce priveşte regulile de vârstă în Cupa României, se vor aplica prevederile modificate ale ROAF, art.30 alin.5.2 şi art.30 alin.12  cu mențiunea că dacă un club din Liga a 3-a întâlnește un club de Liga 1 în Cupa României, ambele cluburi vor respecta regulile aplicabile pentru cluburile din Liga 1.

Programul turului 3 al competiţiei este următorul:

Şomuz Fălticeni – Dante Botoşani
Huşana Huşi – Ştiinţa Miroslava
CSM Focşani 2007 – Aerostar Bacău
Pescăruşul Sarichioi/AFC 1919 Dacia Unirea – Suporter Club Oţelul Galaţi
Metalul Buzău – AS FC Buzău
CS Năvodari – Unirea Constanţa
SC Popeşti-Leordeni – Unirea 04 Slobozia
Recolta Gheorghe Doja – Agricola Borcea
Progresul Spartac/CSA Steaua – Concordia Chiajna
CS Tunari – FC Metaloglobus
CSO Plopeni – ACS Petrolul 52
SR Municipal Braşov – Fotbal Club Braşov
Voinţa Stremţ – CSC 1599 Şelimbăr
FC Pucioasa – Unirea Bascov
Sporting Roşiori 2008 – CSM Slatina
ACSO Filiaşi – Vediţa Coloneşti
Pandurii Lignitul – Viitorul Pandurii
Jiul Petroşani – CS Hunedoara
Progresul Ezeriş – CSM Reşiţa
Avântul Periam – SC FC Ripensia
Crişul Chişineu Criş – Şoimii Lipova
AFC Odorheiu Secuiesc – Unirea Ungheni 2018
Sănătatea Cluj – Universitatea Cluj
Gloria 2018 Bistriţa – Unirea Dej
CAO 1910 – SCM Zalău
ACS Fotbal Comuna Recea – Minaur Baia Mare

Programarea pe zile a meciurilor din turul trei al fazei naţionale a Cupei României poate suferi modificări în funcţie de televizări şi de programarea meciurilor din prima etapă a Ligii 3, ediţia 2021-2022