Irina Camelia Begu și Monica Niculescu, victorii importante în primul tur la Thailand Open

1039

Irina Begu a trecut, fără nicio emoție, de primul tur la turneul WTA International, Thailand Open, de la Hua Hin, reușind ca în doar 58 de minute să o elimine pe rusoaica Evgeniya Rodina. A fost 6-2, 6-0, pentru Irina, care se va concentra, acum pentru meciul de dublu, pe care îl joacă, alături de Monica Niculescu, în primul tur, marți, în jurul orei 10, împotriva perechii din China, Jiang X. / Tang Q. Compatrioatele noastre sunt favoritele nr. 2 în turneul de dublu.

Revenind la turneul de simplu, de apreciat evoluția foarte consistentă a Monicăi Niculescu, în primul tur, în fața favoritei nr. 3, Su-wei Hsieh, din Taiwan, pe care a eliminat-o după mai bine de două ore de joc, cu 6-4, 7-6(2), și după ce a salvat patru mingi de set în setul secund, la scorul de 4-5.

SURSA VIDEO: twitter.com/wta