Federația Română de Fotbal a stabilit programul pentru ediția 2019-2020 a Ligii 2. În prima etapă, FC Petrolul Ploiești va juca în deplasare, pe terenul lui Metaloglobus București.

79

Federația Română de Fotbal a stabilit, programul pentru ediția 2019-2020 a Ligii 2. Sezonul va debuta pe data de 3 august, iar, în prima etapă, FC Petrolul Ploiești va juca în deplasare, pe terenul lui Metaloglobus București. Prima adversară pe ”Ilie Oană” va fi UTA Arad, în etapa a doua, pentru ca, după aceea, „lupii” să aibă două deplasări consecutive, la Călărași și Constanța.

În turul campionatului, FC Petrolul va juca în deplasare derbiurile cu Universitatea Cluj (etapa a 8-a), Rapid București (etapa a 12-a) sau FC Argeș (etapa a 18-a). În această toamnă vor fi programate două etape intermediare, a 12-a și a 17-a, iar la începutul lunii decembrie se vor disputa și primele două runde din retur.

Iată, însă, programul complet al turului de campionat:

Etapa 1  (03 august 2019)

Rapid Bucureşti – SSC Farul Constanţa

Concordia Chiajna – Daco-Getica Bucureşti

Turris-Oltul Turnu Măgurele – Pandurii Târgu Jiu

ASU Politehnica Timişoara – CS Mioveni

CSM Reşiţa – Universitatea Cluj

Luceafărul Oradea – Sportul Snagov

FC Argeş – Ripensia Timişoara

SCM Gloria Buzău – FK Csikszereda Miercurea Ciuc

Metaloglobus Bucureşti – FC PETROLUL PLOIEȘTI

UTA Arad – Dunărea Călăraşi

Etapa a 2-a (10 august 2019)

SSC Farul Constanţa – Dunărea Călăraşi

FC PETROLUL PLOIEȘTI – UTA Arad

FK Csikszereda Miercurea Ciuc – Metaloglobus Bucureşti

Ripensia Timişoara – SCM Gloria Buzău

Sportul Snagov – FC Argeş

Universitatea Cluj – Luceafărul Oradea

CS Mioveni – CSM Reşiţa

Pandurii Târgu Jiu – ASU Politehnica Timişoara

Daco-Getica Bucureşti – Turris-Oltul Turnu Măgurele

Rapid Bucureşti – Concordia Chiajna

Etapa a 3-a (17 august 2019)

Concordia Chiajna – SSC Farul Constanţa

Turris-Oltul Turnu Măgurele – Rapid Bucureşti

ASU Politehnica Timişoara – Daco-Getica Bucureşti

CSM Reşiţa – Pandurii Târgu Jiu

Luceafărul Oradea – CS Mioveni

FC Argeş – Universitatea Cluj

SCM Gloria Buzău – Sportul Snagov

Metaloglobus Bucureşti – Ripensia Timişoara

UTA Arad – FK Csikszereda Miercurea Ciuc

Dunărea Călăraşi – FC PETROLUL PLOIEȘTI

Etapa a 4-a (24 august 2019)

SSC Farul Constanţa – FC PETROLUL PLOIEȘTI

FK Csikszereda Miercurea Ciuc – Dunărea Călăraşi

Ripensia Timişoara – UTA Arad

Sportul Snagov – Metaloglobus Bucureşti

Universitatea Cluj – SCM Gloria Buzău

CS Mioveni – FC Argeş

Pandurii Târgu Jiu – Luceafărul Oradea

Daco-Getica Bucureşti – CSM Reşiţa

Rapid Bucureşti – ASU Politehnica Timişoara

Concordia Chiajna – Turris-Oltul Turnu Măgurele

Etapa a 5-a ( 31 august 2019)

Turris-Oltul Turnu Măgurele – SSC Farul Constanţa

ASU Politehnica Timişoara – Concordia Chiajna

CSM Reşiţa – Rapid Bucureşti

Luceafărul Oradea – Daco-Getica Bucureşti

FC Argeş – Pandurii Târgu Jiu

SCM Gloria Buzău – CS Mioveni

Metaloglobus Bucureşti – Universitatea Cluj

UTA Arad – Sportul Snagov

Dunărea Călăraşi – Ripensia Timişoara

FC PETROLUL PLOIEȘTI – FK Csikszereda Miercurea Ciuc

Etapa a 6-a (07 septembrie 2019)

SSC Farul Constanţa – FK Csikszereda Miercurea Ciuc

Ripensia Timişoara – FC  PETROLUL PLOIEȘTI

Sportul Snagov – Dunărea Călăraşi

Universitatea Cluj – UTA Arad

CS Mioveni – Metaloglobus Bucureşti

Pandurii Târgu Jiu – SCM Gloria Buzău

Daco-Getica Bucureşti – FC Argeş

Rapid Bucureşti – Luceafărul Oradea

Concordia Chiajna – CSM Reşiţa

Turris-Oltul Turnu Măgurele – ASU Politehnica Timişoara

Etapa a 7-a (14 septembrie 2019)

ASU Politehnica Timişoara – SSC Farul Constanţa

CSM Reşiţa – Turris-Oltul Turnu Măgurele

Luceafărul Oradea – Concordia Chiajna

FC Argeş – Rapid Bucureşti

SCM Gloria Buzău – Daco-Getica Bucureşti

Metaloglobus Bucureşti – Pandurii Târgu Jiu

UTA Arad – CS Mioveni

Dunărea Călăraşi – Universitatea Cluj

FC PETROLUL PLOIEȘTI – Sportul Snagov

FK Csikszereda Miercurea Ciuc – Ripensia Timişoara

Etapa a 8-a (21 septembrie 2019)

SSC Farul Constanţa – Ripensia Timişoara

Sportul Snagov – FK Csikszereda Miercurea Ciuc

Universitatea Cluj – FC PETROLUL PLOIEȘTI

CS Mioveni – Dunărea Călăraşi

Pandurii Târgu Jiu – UTA Arad

Daco-Getica Bucureşti – Metaloglobus Bucureşti

Rapid Bucureşti – SCM Gloria Buzău

Concordia Chiajna – FC Argeş

Turris-Oltul Turnu Măgurele – Luceafărul Oradea

ASU Politehnica Timişoara – CSM Reşiţa

Etapa a 9-a (28 septembrie 2019)

CSM Reşiţa – SSC Farul Constanţa

Luceafărul Oradea – ASU Politehnica Timişoara

FC Argeş – Turris-Oltul Turnu Măgurele

SCM Gloria Buzău – Concordia Chiajna

Metaloglobus Bucureşti – Rapid Bucureşti

UTA Arad – Daco-Getica Bucureşti

Dunărea Călăraşi – Pandurii Târgu Jiu

FC PETROLUL PLOIEȘTI – CS Mioveni

FK Csikszereda Miercurea Ciuc – Universitatea Cluj

Ripensia Timişoara – Sportul Snagov

Etapa a 10-a (05 octombrie 2019)

SSC Farul Constanţa – Sportul Snagov

Universitatea Cluj – Ripensia Timişoara

CS Mioveni – FK Csikszereda Miercurea Ciuc

Pandurii Târgu Jiu – FC PETROLUL PLOIEȘTI

Daco-Getica Bucureşti – Dunărea Călăraşi

Rapid Bucureşti – UTA Arad

Concordia Chiajna – Metaloglobus Bucureşti

Turris-Oltul Turnu Măgurele – SCM Gloria Buzău

ASU Politehnica Timişoara – FC Argeş

CSM Reşiţa – Luceafărul Oradea

Etapa a 11-a (12 octombrie 2019)

Luceafărul Oradea – SSC Farul Constanţa

FC Argeş – CSM Reşiţa

SCM Gloria Buzău – ASU Politehnica Timişoara

Metaloglobus Bucureşti – Turris-Oltul Turnu Măgurele

UTA Arad – Concordia Chiajna

Dunărea Călăraşi – Rapid Bucureşti

FC PETROLUL PLOIEȘTI – Daco-Getica Bucureşti

FK Csikszereda Miercurea Ciuc – Pandurii Târgu Jiu

Ripensia Timişoara – CS Mioveni

Sportul Snagov – Universitatea Cluj

Etapa a 12-a (16 octombrie 2019)

SSC Farul Constanţa – Universitatea Cluj

CS Mioveni – Sportul Snagov

Pandurii Târgu Jiu – Ripensia Timişoara

Daco-Getica Bucureşti – FK Csikszereda Miercurea Ciuc

Rapid Bucureşti – FC PETROLUL PLOIEȘTI

Concordia Chiajna – Dunărea Călăraşi

Turris-Oltul Turnu Măgurele – UTA Arad

ASU Politehnica Timişoara – Metaloglobus Bucureşti

CSM Reşiţa – SCM Gloria Buzău

Luceafărul Oradea – FC Argeş

Etapa a 13-a (19 octombrie 2019)

FC Argeş – SSC Farul Constanţa

SCM Gloria Buzău – Luceafărul Oradea

Metaloglobus Bucureşti – CSM Reşiţa

UTA Arad – ASU Politehnica Timişoara

Dunărea Călăraşi – Turris-Oltul Turnu Măgurele

FC PETROLUL PLOIEȘTI – Concordia Chiajna

FK Csikszereda Miercurea Ciuc – Rapid Bucureşti

Ripensia Timişoara – Daco-Getica Bucureşti

Sportul Snagov – Pandurii Târgu Jiu

Universitatea Cluj – CS Mioveni

Etapa a 14-a (26 octombrie 2019)

SSC Farul Constanţa – CS Mioveni

Pandurii Târgu Jiu – Universitatea Cluj

Daco-Getica Bucureşti – Sportul Snagov

Rapid Bucureşti – Ripensia Timişoara

Concordia Chiajna – FK Csikszereda Miercurea Ciuc

Turris-Oltul Turnu Măgurele – FC PETROLUL PLOIEȘTI

ASU Politehnica Timişoara – Dunărea Călăraşi

CSM Reşiţa – UTA Arad

Luceafărul Oradea – Metaloglobus Bucureşti

FC Argeş – SCM Gloria Buzău

Etapa a 15-a (02 noiembrie 2019)

SCM Gloria Buzău – SSC Farul Constanţa

Metaloglobus Bucureşti – FC Argeş

UTA Arad – Luceafărul Oradea

Dunărea Călăraşi – CSM Reşiţa

FC PETROLUL PLOIEȘTI – ASU Politehnica Timişoara

FK Csikszereda Miercurea Ciuc – Turris-Oltul Turnu Măgurele

Ripensia Timişoara – Concordia Chiajna

Sportul Snagov – Rapid Bucureşti

Universitatea Cluj – Daco-Getica Bucureşti

CS Mioveni – Pandurii Târgu Jiu

Etapa a 16-a (09 noiembrie 2019)

SSC Farul Constanţa – Pandurii Târgu Jiu

Daco-Getica Bucureşti – CS Mioveni

Rapid Bucureşti – Universitatea Cluj

Concordia Chiajna – Sportul Snagov

Turris-Oltul Turnu Măgurele – Ripensia Timişoara

ASU Politehnica Timişoara – FK Csikszereda Miercurea Ciuc

CSM Reşiţa – FC PETROLUL PLOIEȘTI

Luceafărul Oradea – Dunărea Călăraşi

FC Argeş – UTA Arad

SCM Gloria Buzău – Metaloglobus Bucureşti

Etapa a 17-a (13 noiembrie 2019)

Metaloglobus Bucureşti – SSC Farul Constanţa

UTA Arad – SCM Gloria Buzău

Dunărea Călăraşi – FC Argeş

FC PETROLUL PLOIEȘTI – Luceafărul Oradea

FK Csikszereda Miercurea Ciuc – CSM Reşiţa

Ripensia Timişoara – ASU Politehnica Timişoara

Sportul Snagov – Turris-Oltul Turnu Măgurele

Universitatea Cluj – Concordia Chiajna

CS Mioveni – Rapid Bucureşti

Pandurii Târgu Jiu – Daco-Getica Bucureşti

Etapa a 18-a (16 noiembrie 2019)

SSC Farul Constanţa – Daco-Getica Bucureşti

Rapid Bucureşti – Pandurii Târgu Jiu

Concordia Chiajna – CS Mioveni

Turris-Oltul Turnu Măgurele – Universitatea Cluj

ASU Politehnica Timişoara – Sportul Snagov

CSM Reşiţa – Ripensia Timişoara

Luceafărul Oradea – FK Csikszereda Miercurea Ciuc

FC Argeş – FC PETROLUL PLOIEȘTI

SCM Gloria Buzău – Dunărea Călăraşi

Metaloglobus Bucureşti – UTA Arad

Etapa a 19-a (23 noiembrie 2019)

UTA Arad – SSC Farul Constanţa

Dunărea Călăraşi – Metaloglobus Bucureşti

FC PETROLUL PLOIEȘTI – SCM Gloria Buzău

FK Csikszereda Miercurea Ciuc – FC Argeş

Ripensia Timişoara – Luceafărul Oradea

Sportul Snagov – CSM Reşiţa

Universitatea Cluj – ASU Politehnica Timişoara

CS Mioveni – Turris-Oltul Turnu Măgurele

Pandurii Târgu Jiu – Concordia Chiajna

Daco-Getica Bucureşti – Rapid Bucureşti

* În cadrul fiecărei etape, datele și orele exacte de desfășurare ale partidelor vor fi stabilite de către deținătorii de drepturi TV.